Polecamy

Świadectwa energetyczne Kraków

Tłumcz przysięgły Kraków

Świadectwo energetyczne

Certyfikat energetyczny

wzor_maly.png

Partnerzy

Air Project Group

airproject_mini.jpg

certyfikat energetyczny

eLabs

certyfikaty energetyczne kraków

Świadectwa energetyczne obniżą ceny mieszkań PDF
Źródło: Money.pl Data: 16-07-2008

Od 1 stycznia 2009 roku kupujący mogą żądać okazania dokumentu, który mówi o zużyciu energii w budynku. Jak przypomina Gazeta Prawna od 2009 roku sprzedający nieruchomość będzie musiał okazać świadectwo energetyczne. Dokument określi klasę budynku na podstawie jego oceny energetycznej. Przygotowanie świadectwa przez rzeczoznawcę kosztuje 500-1000 zł; będzie ono ważne 10 lat.

- Zdaniem niektórych ekspertów w świetle obowiązujących przepisów wystarczy jedno świadectwo energetyczne na cały budynek - czytamy w dzienniku.

Zdaniem gazety znaczenie świadectw energetycznych będzie dla rynku nieruchomości bardzo duże. Już teraz najbardziej tanieją mieszkania starsze i z wielkiej płyty.

Pośrednicy twierdzą, że nie ma to jeszcze nic wspólnego z planowanym wprowadzeniem świadectw, jednak zjawisko może się nasilić. Już w tej chwili mieszkanie z wielkiej płyty może być o 20 proc. tańsze od nowego mieszkania w podobnej lokalizacji wybudowanego z cegły ceramicznej.

- Pod koniec roku sytuacja może się zmienić i posiadacze starszych, nieremontowanych budynków będą pewnie bardziej skorzy do obniżania cen - czytamy w GP.

Źródło: Money.pl Data: 16-07-2008

Artykuł w oryginale: http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/swiadectwa;energetyczne;obniza;ceny;mieszkan,57,0,355641.html